Medlemmar

 Dessa namn är noterade från då de först nämns i protokollen och i de fall jag sett att protokollen nämner att de är avlidna eller har flyttat. Varken jag eller protokollen har lyckats med fullständiga uppgifter om detta.
Medlemmar i Kils Kyrkliga Syföreningar, Norra och Södra kretsarna
NAMN
BY
Viktoria Österberg
Kyrkskolan
1939-1963 (avliden)
Maja Sundström
Falla
1939-1981 (avliden)
Karin Olsson
Rånnesta
1939-2002 (avliden)
Hilma Persson
Hellebytorp
1939-1948 (avliden)
Hanna Uhlin
Rånnesta
1939-
Astrid Eriksson (N:a)
N:a Billinge
1939-1956 (avliden)
Clara Karlsson
Rånnesta
1939-
Astrid Olsson
Falla
1939-1981 (avliden)
Maja Forsberg
Falla
1939-
Märta Andersson
Rånnesta
1939-1984
Ellen Pettersson
Blacksta
1939-
Amanda Karlsson
Algutstorp
1939-
Selma Eriksson
Hellebytorp
1939-
Annie Gill
Helleby
1939-1989 (avliden)
Karin Blomgren
Vallby
1939-
Wivan Ekström
Backa
1939-
Clara Larsson
Växeln
1939-
Signe Sandberg
Frösvidal
1939-
Kerstin Bergman
Elgesta
1939-
Frida Olsson
Falla
1939-1947 (avliden)
Ester Karlsson
Rånnesta
1939-1969 (avliden)
Olga Löthgren
Röcklinge
1939-
Märta Carlsson (sjuksyster)
Kil
1941-
Gunhild Larsson (N:a)
Broby
1941-1965 (avliden)
Britta Stickler
1941-
Linnea Rosell (N:a)
Billinge
1941-
Frida Karlsson
Ullavi
1942-1981 (avliden)
Frida Karlsson
Prästgården
1942-1972 (avliden)
Iris Pettersson
Falla
1942-1989
Karin Karlsson
Algutstorp
1942-
Edit Pettersson
Blackstalöt
1942-1953 (avliden)
Hilma Zetterman (N:a)
Lockenkil
1942-1953 (avliden)
Ingeborg Jansson (N:a)
Haget
1942-1967 (avliden)
Ruth Lindqvist (N:a)
Skärholmen
1942-
fru Wallin
Ålderdomshemmet
1942-
Anna Hedström
Blacksta
1942-
Anna Alm
Hellebytorp ?
1943-
Annie Svedberg
Helleby
1943-
Ingeborg Gustavsson
?
1943-1947 (till Örebro)
Elvi Jakobsson
Hellebytorp ?
1943-1980 (avliden
Sonja Jakobsson
Hellebytorp
1943-
Ragnhild Fintling
Helleby
1943-1967 (avliden)
Selma Pettersson (N:a)
Norrbacka
1943-
Agnes Andersson
1943-
Svea Larsson
Röcklinge
1944-
Elsa Blomgren
Vallby
1944-1971 (avliden)
Lilly Beckman
Frösvidal
1944-
Elin Fernström (N:a)
N:a Billinge
1944-
Augusta Andersson (N:a)
Prästtorp
1944-
Alfhild Andersson (N.a)
Broby
1944-
Berta Nilsson (N:a)
Norrbacka
1944-1969 (avliden)
Elsa Pålsson (N:a )
Norrbacka
1944-1981 (avliden)
Syster Greta (husmoder)
Hålahult
1945-
Anna Wennström
Frösvidal
1945-
Fröken Lindén
Kyrkskolan
1945-
Margit Nylin (N:a)
S:a Billinge
1945-
Wahlsten
1945-
Norkvist
1945-
Skoglund
1945-
Anna Fernström (N:a)
1946-1965 (avliden)
Svea Johansson
Boxboda
1946-
Tyra Larsson (N:a)
Prästtorp
1946-
Märta Björklin (N:a)
Norra Billinge
1946-1990 (avliden)
Alice Johansson (N:a)
N:a Billinge
1946-
Hanna Pettersson (N:a)
Broby
1946-1967 (avliden)
Lisa Pettersson (N:a)
Norrbacka
1946-1963 (avliden)
Hanna Gustafsson (N:a)
N:a Billinge
1946-
Anna Åberg
Norrbacka
1946-
Emma Andersson (N:a)
N:a Billinge
1946-
Ester Westerlind
1947-
Greta Larsson (N:a)
Röcklinge
1947-1989 (avliden)
Mary Persson
Älgesta
1949-
Gunborg Gustafsson
1949-
Anna Lindell
Hällebytorp
1949-1967 (avliden)
Rut Widell
1950-
Maj-Britt Larsson (N:a )
Broby
1951-
Marianne Sjköldebrand
Prästgården
1951-
Britta Löthgren
Elgesta
1951-
Elin Wahlfisk-Ryberg
1951-1953 (avliden)
Anna Persson
Hällebytorp
1951-1971 (avliden)
Ann-Marie Ekström (N:a)
Backa
1951-
Karin Ryding (N:a)
Norra Billinge
1952-1993 (avliden)
Disa Svensson (N:a)
Höglunda
1952-2004 (avliden)
Berit Jansson
Frösvidal
1952-
Vera Elf
Frösvidal
1952-1954 (flyttat)
Valborg Persson
Rånnesta
1952-1999 (avliden)
Asta Pettersson
Svalnäs
1952-1993 (avliden)
Gerda Svedlund
Blackstahyttan
1952-
Britta Sörman
Elgesta
1952-
Svea Karlsson
1952-
Eira Östlund
1952-
Hedvig Persson
1952-
Ingrid Eriksson
Blackstahyttan
1952-
Berta Pettersson (N:a)
Prästtorp
1952-
Karin Karlsson (N:a)
Lockenkil
1952-
Ulla Löthgren
Röcklinge
1953-
Ingrid Pettersson
Hättinge
1953-1966 (avliden)
Gunborg Karlsson
Algutstorp
1953-
Anna Pettersson (N:a)
Norrbacka
1954-
Hildegard Gustavsson
Älgesta
1956-2005 (avliden)
Karin Karlsson
Bäcketorp
1956-
Elsa Wallin
Vallby
1956-1997 (avliden)
Ragnhild Fernström (N:a)
Billinge
1963-
Karin Ryding (N:a)
Billinge
1963-1993 (avliden)
Barbro Åkerlund (N:a)
Norrbacka
1963-
Astrid Karlsson (N:a)
Billinge
Hildegard Pettersson (N:a)
Dreberg
?-2001 (avliden)
Eivor Åkesson
Prästgården
1963-
Aina Jakobsson
Rånnesta
1964-
Ingeborg Hellström
1964-
Margareta Edberger (N:a)
Norrbacka
1964-
Lena Hammarlund (N:a)
? – 1965 (avliden)
Gunhild Karlsson
1966-
Barbro Larsson
Röcklinge
1966-
Sara Larsson
1966-
Märta Pålsson
1966-
Gunborg Karlsson
Rånnesta
1966-
Sigrid Kirkbakk Johansson
1966-
Ulla-Britt Stål
Boxboda
1966-
Hjördis Danielsson
Prästgården
1968-
Irene Eklund
Falla
1968-
Frida Larsson
Hammarby
1968-2001 (avliden)
Helga Andersson
Brunnstorp
1969-
Ella-Greta Persson
Falla
? –
Hildur Ekblad
Karin Hammarlund
1983-
Gunbritt Jonsson
Rånnesta
2005-
Birgitta Jansson
Rånnesta
2005-